yazara ait eserler: William Shakespeare

Olmak Ya Da Olmamak, William Shakespeare

Var olmak ya da olmamak, mesele bu. Gözü dönmüş talihin sapanına, oklarına, İçin için katlanmak mı daha soylu, Yoksa, bir dertler denizine karşı silaha sarılıp Son vermek mi onlara? Ölmek, uyumak… Hepsi bu… ve bir uykuyla Yürek sızısına ve bedeni… tamamını oku »

Seven Ages of Man, William Shakespeare

All the world’s a stage, And all the men and women merely players, They have their exits and entrances, And one man in his time plays many parts, His acts being seven ages. At first the infant, Mewling and puking… tamamını oku »

Sonnet LXVI, William Shakespeare

Tired with all these for restful death I cry, As to behold desert a beggar born, And needy nothing trimmed in jollity, And purest faith unhappily forsworn, And gilded honour shamefully misplaced, And maiden virtue rudely strumpeted, And right perfection… tamamını oku »

Tanrı Beni İlk Başta Sana Kul Yaptı, William Shakespeare

Tanrı beni ilk başta sana kul yaptı, sonra Keyfine el koymayı kurmamı yasak etti. Ya da özlem duymamı hesaplı zamanlara; Kölenim ya, boş vaktin olsun diye bekletti. Ah, bırak katlanayım, el pençe divan: değer, Senin özgürlüğünün tutuklu yokluğuna; Her mihnete… tamamını oku »